Kam naudojamas plastikas?

pagal | 2023 20 spalio

Plastikas yra medžiaga, sudaryta iš įvairių sintetinių arba pusiau sintetinių organinių junginių, kuri yra kali ir todėl gali būti suformuoti į kietus daiktus. Plastiškumas yra bendra visų medžiagų savybė, kuriai būdinga nuolatinė deformacija be lūžimo ar bet kokio skilimo. Polimerų pavadinimas kilęs iš jų elastingumo ir plastiškumo.

Plastikas paprastai yra didelės molekulinės masės organiniai polimerai, tačiau juose dažnai yra ir kitų medžiagų. Paprastai jie yra sintetiniai ir dažniausiai gaunami iš naftos chemijos produktų. Tačiau šiandieninis dėmesys aplinkai lėmė vis daugiau plastiko atmainų, pagamintų iš atsinaujinančių medžiagų, tokių kaip polipieno rūgštis iš kukurūzų arba celiuliozė iš medvilnės įdėklų. Plastikas buvo naudojamas dideliame ir nuolat besiplečiančiame gaminių asortimente dėl jo santykinai mažos kainos, lengvo gamybos proceso, universalumo ir nepralaidumo vandeniui. Plastikas yra visur, gaminiuose tokiuose paprastuose kaip sąvaržėlės arba sudėtinguose kaip plokštumos, plastiko lakštai ar plokštės. Didelis įvairių plastikinių medžiagų šaltinis yra platus gamybos spektras. Viena iš naujausių ir įdomių gamybos sričių yra 3D spausdinimas. Beveik kasdien atsiranda naujų 3D spausdinimo programų, o naudojant 3D spausdinimo procesą jau buvo pagaminta daugybė įvairių plastikinių objektų. Šie objektai daugiausia naudojami prototipų kūrimo laboratorijose, žaisluose, mechaninėse pavarų dėžėse, medicininiuose protezuose ir daugelyje kitų.

Medžiagų inžinieriai paprastai klasifikuoja plastiką pagal polimero pagrindo ir šoninių grandinių cheminę struktūrą; kai kurios svarbios šių klasifikacijų grupės yra: akrilai; poliesteriai; silikonai; poliuretanai; halogeninti plastikai. Plastikas turi neribotą savybių spektrą: atsparus chemikalams; yra geras šilumos ir elektros izoliatorius; yra lengvos masės ir įvairaus stiprumo. Plastikas gali būti apdorojamas įvairiais būdais, kad būtų pagaminti pluoštai, lakštai, putplasčiai ar sudėtingos liejimo detalės. Plastikinių gaminių gamybos žaliava vadinama derva. Kai kurios iš labiausiai paplitusių dervų yra polietilenas, polietileno tereftalatas, polipropilenas, polivinilchloridas ir polistirenas. Šios dervos dažnai naudojamos pakuotėse.

Plastiko plokštės ir lakštai dažniausiai naudojami reklamos gaminiams, pramonei, stogams. Plastiko plokštės, priklausomai nuo poreikio gali būti dengiamos UV apsauga iš abiejų pusių. Dėl šios savybės, tokios plokštės gali būti naudojamas ne tik viduje, bet ir išorėje. Apdirbtos UV apsauga, jos puikiai tinka stogonėms, reklamos stendams, pertvaroms. Plastiko plokštės yra atsparios smūgiams, įbrimams, drėgmei. Taip pat turi aukštą degumo klasę. Plastikas, plastiko plokštės, lakštai sąlyginai turi žemą rinkos kainą, platų spalvų ir dydžių pasirinkimą, tad gali būti puikus pasirinkimas.

Įsigyti plastiko gamybai galima ir internetu iš https://e-heliopolis.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *