Ar dviračių sportas yra tinkamas svorio metimui?

pagal | 2023 1 vasario

Važinėjimas su dviračiais gali ne tik suaktyvinti kiekvieno žmogaus širdį ir kraujotaką, bet ir paskatinti kalorijų suvartojimą, o tai padėtų atsikratyti papildomų kilogramų.

Važiavimas vos kelias minutes su dviračiu pagreitina širdies susitraukimų dažnį, pagerina kraujotaką ir skatiną naudoti kalorijas.

Dviračių sportas degina kalorijas

Bet koks fizinis sportas degina kalorijas, o važinėdami su dviračiais kiekvieną dieną, jūs galėtumėte atsikratyti nemažo kiekio kalorijų. Reguliarus važinėjimas su dviračiu sumažina širdies ir kraujagyslių ligų rizikas. Važiavimo metu, žmogaus širdis per minutę pumpuoja iki pusantro litro kraujo daugiau aplink kūną ir kitus organus, o tai padeda naudoti energiją ir numesti svorio.

Dauguma žmonių mėgsta su dviračiu važiuoti į mokyklą, darbą, kolegiją, universitetą, parduotuvę. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad būna ir prastų orų, kuomet lyja, tačiau tai gali suteikti gaivos. Miesto dviračiai yra puikus pasirinkimas, jeigu norite nutolti nuo kamščių, sutaupyti degalų, nevažiuoti su viešuoju transporto. Bet kokio dviračio tipo pasirinkimas gali būti veiksmingas metant svorį.

Kiek kalorijų degina dviračių sportas?

Darant ištvermės pratimus, bėgiojant arba plaukiant 30 minučių, žmogus gali pagerinti savo kūno formas ir taip numesti svorio. Jeigu bėgiojate pusvalandį, tuomet galite sudeginti nuo 250 iki 500 kalorijų. Plaukimas per tą patį laiką sudegina nuo 300 iki 400 kalorijų. Tad, žmonėms dažnai kyla klausimas ,, kiek galima sudeginti kalorijų važiuojant dviračiu?„. Kalorijų sudeginimas priklauso nuo to, kur jūs važiuojate ir kaip važiuojate, dažniausiai per valandą yra sudeginama nuo 100 iki 650 kalorijų. Intensyviausią kalorijų deginimą profesionaliai pasiekia per sudėtingas dviračių lenktynes.

Kodėl dviračių sportas yra toks sveikas?

Važinėdami su dviračiu ilgiau nei pusė valandos, jūs stimuliuojate kraujagyslių ir širdies sistemas ir stiprinate savo smulkias ir dideles raumenų grupes. Važiuojant dviračiu, apie 80 procentų žmogaus kūno svorio gulasi ant balno, todėl tai sumažina kūno apkrovą. Dėl šios priežasties, dviračių sportas yra tinkamas daugumai asmenų, įskaitant tuos, kuriems gali būti sunku atlikti kitą sportą, tarkime svorio kilnojimą, bėgimą. Kiti sportai turi didesnę tikimybę gauti traumas nei dviračių sportas.

Sklandus pedalo judesys yra lengvas nugarai, kremzlėms ir sąnariams. Tuo pačiu metu, minantis asmuo taip pat treniruoja savo kojų ir sėdmenų raumenis. Jeigu norite treniruote šonkaulius, nugarą ir kitus viršutinės kūno dalies raumenis, tuomet važiavimas su kalnų dviračiais yra puikus pasirinkimas. Jeigu šokinėjate miškuose nuo įvairiausių kalniukų ar kelkraščių, nusileidimo metu, kojų ir rankų raumenys kompensuoja nusileidimo smūgį.

Kaip greitai reikia važiuoti dviračiu, kad būtų sudeginama daugiau kalorijų?

Kalorijų sudeginimas priklauso nuo greičio, kuriuo važiuosite su dviračiu. Dažniausiai per 1 valandą važiuojant tam tikru tempu, galite sudeginti:

  • Greitis iki 15 km/h – 300 kalorijų.
  • Greitis iki 18 km/h – 420 kalorijų.
  • Greitis iki 22 km/h – 600 kalorijų.
  • Greitis iki 28 km/h – 850 kalorijų.
  • Greitis virš 28 km/h – 1000 kalorijų.

Jeigu minate dviratį dažniausiai tik pusė valandos, tuomet mūsų pateiktas kalorijas reikėtų dalinti iš dviejų.

Kiek kalorijų sudeginama važiuojant dviračių vienam kilometrui?

Nuvažiuotas atstumas nedaug pasako apie kalorijų suvartojimą, nes nėra tiksliai žinomas kelio reljefas ir kaip greitai jūs važiuojate. Padangų ir dviračio pasirinkimas taip pat turi įtakos kalorijų sudeginimui. Tarkime su plento dviračiu nuvažiavę 10 kilometrų, jūs sumažinsite mažiau kalorijų, nei važiuodami su kalnų dviračiu.

  • 1 kilometras – 23 kalorijos.
  • 10 kilometrų – 230 kalorijų.
  • 20 kilometrų – 460 kalorijų.
  • 25 kilometrai – 575 kalorijos.
  • 30 kilometrų – 690 kalorijų.
  • 40 kilometrų – 920 kalorijų.
  • 80 kilometrų – 1840 kalorijų.

Kas turi įtakos kalorijų deginimui važiuojant su dviračiu?

Pateikiame jums veiksnius, kurie turi įtakos kalorijų sudeginimui.

Intensyvumas

Stipriai treniruodamiesi ir mindami pedalus greičiau, jūs turėsite įdėti daugiau pastangų ir pedalo spaudimo jėga, ritmas ir greitis bus spartesnis, tad ir kalorijų sudeginamas kiekis bus didesnis.

Pasiruošimo lygis

Vieni dviratininkai turi jau tvirtą raumenų masę, o kiti tik pradedantieji. Raumenų auginimas padidina energijos sunaudojimą, nes raumenys sudegina daugiau kalorijų nei riebalai. Jeigu esate įgudęs dviratininkas ir turite didesnę raumenų masę, tuomet kalorijas sudeginsite greičiau.

Maršruto tipas

Jeigu važiuosite per statesnius kalnus, tuomet padidinsite kalorijų suvartojimą, nes lygūs keliai sumažina jų mažiau. Minant į kalną su dviračiu, jums reikės daugiau raumenų energijos, o tai automatiškai bus sudeginama daugiau kalorijų.

Vėjo sąlygos

Važiuoti prieš vėją, gali atrodyti kaip prakeiksmas. Važiuodami atvirame kelyje pajausite pasipriešinimą, todėl reikės įsistverti į vairą ir stengtis labiau, kad judėtumėte į priekį. Kuo geresnę laikyseną turite, tuo lengviau bus įveikti pasipriešinimą ir sudeginti daugiau kalorijų.

Kūno sudėtis

Kalorijų sudeginimas taip pat priklauso nuo amžiaus, lyties ir svorio. Dviratininkų energijos poreikiai ir energijos sąnaudos gali skirtis, nors važiuojama tuo pačiu greičiu.

Pabaigai

Jeigu jūs nenorite deginti kalorijų, minti pedalų, tuomet jums gali būti tinkami elektriniai paspirtukai. Jie yra lengvai pakraunami ir transportuojami, tad su jais galėsite laisvai apvažiuoti gražias miesto apylinkes ir įkvėpti gryno oro, kuris suteiks jums energijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *