Buhalterinė apskaitos programa ir jos pagrindinės funkcijos

pagal | 2023 17 liepos

Buhalterinė apskaitos programa yra kompiuterinė programa, skirta padėti įvairaus dydžio įmonėms ir asmenims efektyviai valdyti savo finansines operacijas. Šis skaitmeninis buhalterių pamėgtas įrankis, padeda automatizuoti ir supaprastinti įvairiausias kasdienes apskaitos užduotis, todėl finansų valdymo procesas tampa kelis kartus organizuotesnis, tikslesnis ir efektyvesnis, tokio šiais laikais brangaus laiko, atžvilgiu. Renkantis buhalterinės apskaitos programą tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, būtina atsižvelgti į įvairius veiksnius ir turimas jų funkcijas, siekiant užtikrinti, kad buhalterinės apskaitos programos atitiktų specifinius verslo poreikius ir šalies teisinius reikalavimus.

 

Apskaitos programos paprastai suteikia galimybes atlikti daugybę funkcijų, kurios gali skirtis, priklausomai nuo konkrečios programos. Kiekviena apskaitos programa galima sakyti yra didžioji knyga. Didžiąja knyga yra vadinama buhalterijos sąskaitų, kuriose saugomi ir rodomi visi įmonės sandoriai, knyga. Veikdama, kaip finansinis pagrindas, joje kruopščiai registruojamos ir organizuojamos finansinės operacijos, susijusios su įmonės vidumi ir išore. Tai reiškia, kad joje atsispindi įvairiausios įmonės veiklos – nuo pardavimų iki išlaidų, pirkimų iki kitų mokėjimų. Taip lengviau stebėti išsamią įmonės finansinę būklę, suteikiant suinteresuotosioms šalims- vadovams, direktoriams ir akcininkams, vertingų įžvalgų.

 

Buhalterinės apskaitos programos supaprastina atsiskaitymo ir sąskaitų faktūrų procesus – jų generavimą ir valdymą. Turint buhalterinės apskaitos programas, įmonės vos vienu kompiuterio pelės paspaudimu gali be vargo kurti profesionalias sąskaitas faktūras, sekti kiekvienos būseną ir užtikrinti greitus mokėjimus, skatindamos gerus santykius su klientais ir tiekėjais.

 

Kaip ir sąskaitų faktūrų išrašymas, taip ir finansinių ataskaitų rengimas, tampa kelis kartus paprastesnis, naudojantis buhalterinėmis apskaitos programomis – balansai, pajamų, pinigų srautų bei kitos finansinės ataskaitos, yra lengvai generuojamos apskaitos programų pagalba. Finansinės ataskaitos parodo suinteresuotosioms šalims kokių veiksmų gali tekti imtis, norint pagerinti įmonės būklę.

 

Taip pat buhalterinės apskaitos programa suteikia reikalingą pagalbą atliekant su mokesčiais susijusias užduotis. Nuo mokesčių apskaičiavimo iki mokesčių ataskaitų sudarymo ir mokesčių pateikimo. Ši programos funkcija padeda užtikrinti, kad įmonės gebėtų tvarkinga apskaičiuoti, planuoti ir mokėti mokesčius, išvengdamos galimų baudų, kartu supaprastindamos dažnai klausimų keliančius, sudėtingus ir išties daug laiko reikalaujančius mokesčių procesus, ypač mokesčių pateikimo ir mokėjimo laikotarpiu.

 

Bene didžiausias buhalterinės apskaitos programų privalmas yra tai, kad programos nebūtinai turi būti diegiamos kompiuteryje. Daugelis yra tiesiog debesyje (angl. cloud), tad prie programos prieigą gali turėti kiekvienas, turintis reikiamus prisijungimus. Tai yra didžiulis pliusas, ypač jei įmonė neturi buveinės, darbuotojai dirba skirtingose šalyse.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *